OYUN TASARIMI

Bilgisayar oyunları, özellikle son on yılda mobil platformların ve web teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde oldukça yaygınlaşmış, cinsiyet ve yaş ayırt etmeksizin geniş kitleler tarafından tüketilen popüler bir mecraya dönüşmüştür. Türkiye’de bilgisayar kullanıcılarının %70’i, yani yaklaşık 20 milyon kişi oyun oynamaktadır. Global ölçekte 1 milyarı aşmış oyuncu sayısı ve sinema sektörünü geride bırakan ciro olarak 70 milyar doları aşmış hacmi ile bilgisayar oyunları, eğlenceden eğitime uzanan disiplinler arası yapısı ile yaratıcı endüstrilerin başında gelmektedir.

Program süresince eğitim 2 modül olacaktır.

1. Modülde

Oyun Kurgusu, Oyun Tasarım Takımı oluşturma, Oyun Pazarlama gibi çok kritik eğitimlerle beraber uygulamalı olarak 2D ve 3D oyun tasarımı eğitimi verilecektir. Unity Oyun Motoru ve C# kodlama dili öğretilecektir. Öğrencilerimiz program süresince 3 tane oyun tasarlayacaklardır ve bitirme çalışması yapmadan kurumumuzdan sertifika alamayacaklardır.

2. Modülde

Unreal Engine ve C++ kodlama dilleri öğretilecek ve yoğun şekilde oyun projeleri yapılacaktır.

Kursun Amacı:

Öğrencinin hayal ettiği oyunları yapabilmelerini sağlamak ve öğrenci mezun olduktan sonra oyun sektörüne tam donanımlı olarak girmesini sağlamak. Bu amaçla eğitim ; uygulama ağırlıklı olup, pratik metotlar ile dersler verilmektedir. Böylece öğrencinin oyun programlama ve tasarım eğitimini, uygulamalı olarak öğrenmesi sağlanmaktadır.

sinema türleri
Oyun Tasarımı, Oyun Tasarımı Eğitimi, Oyun Tasarımı Eğitimleri, C#, C++, Oyun Yazılımı, Oyun Yazılımı Eğitimi, Oyun Yazılımı Eğitimleri
sinema Tarihi
YUKARI